ZDUNY. Policja ma daleko do radiowozów

Gracjan Jaworski, 17 styczeń 2017, 12:37
Średnia: 0.0 (0 głosów)
Zdunowski posterunek policji ma problem z oddalonymi od niego garażami dla radiowozów.
ZDUNY. Policja ma daleko do radiowozów

Z komisariatu do urzędu jest 300 m

ZDUNY. Policja ma daleko do radiowozów

Mateusz Maturski

Zdaniem nowego kierownika policji w Zdunach, Mateusza Maturskiego, problemem jest to, że komisariat ma siedzibę w budynku biblioteki przy ul. Sienkiewicza, zaś garaże są za magistratem, czyli 300 m dalej. - Na przykład teraz , gdy był mróz, policjanci zabrali kluczyki, poszli po auto, co zajęło około pięciu minut, i okazało się, że auto nie odpala. Próbowali je uruchomić, co trwało około 15 min. Po nieudanych próbach wrócili, pobrali kluczyki do innego auta i znów poszli do garażu. W przypadku pilnej interwencji policjanci mogą za późno dotrzeć na miejsce - zobrazował M. Maturski. Wcześniej garaże znajdowały się przy komisariacie, jednak zostały zlikwidowano. 
Sprawę skomentował wiceburmistrz Miłosz Zwierzyk: - Problem w tym, że w pobliżu komisariatu jest kościół poewangelicki. I konserwator zabytków stwierdziła, że nie można ingerować w wygląd jego okolicy. Mamy sporo miejsca przy ul. Okrężnej, ale bez pozwolenie garażu nie postawimy.
- Czyli pani konserwator uważa, że budynki są ważniejsze od ludzi?- retorycznie zapytał M. Maturski zapewniając, że podejmie rozmowy w tej sprawie. 
(WIĘCEJ PRZECZYTASZ W GAZECIE)
Artykuł wyświetlono 2726 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz