Tiry przejeżdżają

Zrobiło się niebezpiecznie. Wszystko przez objazdy

Sebastian Pośpiech, 05 wrzesień 2018, 12:30
Średnia: 0.0 (0 głosów)
W Zdunach od kilku dni obowiązują objazdy i dochodzi do groźnych sytuacji na drogach, zwłaszcza na skrzyżowaniu ul. Polnej i Łacnowej.
Zrobiło się niebezpiecznie. Wszystko przez objazdy

Kierowcy ciężarówek często tutaj wymuszają pierwszeństwo przejazdu

Zrobiło się niebezpiecznie. Wszystko przez objazdy


W związku z budową kanalizacji na ul. Wrocławskiej w Zdunach do końca października br. wytyczono objazd drogi krajowej nr 15, który poprowadzono ulicami: Wrocławską, Łacnową i Jana Kazimierza. Objazd w kierunku od Krotoszyna do Wrocławia prowadzi ulicami: Kopernika, Kobylińską, 1 Maja, Osiedlem Madalińskiego, Łacnową, Polną. W kierunku Wrocławia przebiega natomiast: Polną, Kolejową, Placem Kościuszki, Kobylińską i Rynkiem.
Po kilku dniach od wprowadzenia nowej organizacji ruchu mieszkańcy zgłaszają wiele uwag. – Tiry w ogóle nie zwracają uwagi na pierwszeństwo przejazdu, o czym informują mnie  ludzie i sam widziałem – powiedział radny Zdzisław Malec na sesji rady Miejskiej w Zdunach 29 sierpnia. Wystarczy krótka obserwacja skrzyżowania Polnej z Łacnową, by zauważyć, że auta przejeżdżają bez zatrzymywania się i nie zwracają uwagi na to, kto ma pierwszeństwo.
Wiceburmistrz Miłosz Zwierzyk twierdzi, że urzędnicy na bieżąco monitorują ruch. I potwierdza, że najniebezpieczniej jest na skrzyżowaniu Polnej z Łacnową. – Jest znak ustąp pierwszeństwa przejazdu i należy się do niego stosować. Jeżeli ktoś łamie przepisy, to je złamie, obojętnie jaki znak postawimy – powiedział. I dodał, że urzędnicy zastanawiają się, jak jeszcze bardziej uwidocznić oznakowanie.

 

Artykuł wyświetlono 460 razy
Komentarze do artykułu
Dodaj komentarz