Najnowsze artykuły
Wzrastający sopel na budynku oddziału położniczego
Sople zazwyczaj zwisają z dachów czy gałęzi w dół. Nieraz swoim umiejscowieniem powodują spore zagrożenia, bo spadając mogą kogoś zranić.
(mal)
Hazardzista nigdy nie przyznaje się do nałogu
Hazardziści oszukują samych siebie. Jeszcze nie zdarzyło się, żeby do krotoszyńskiej poradni przyszła uzależniona od hazardu osoba, która chce się leczyć. Zawsze zgłaszają się ci, którzy nie radzą sobie z długami wynikającymi z grania.
Sebastian Pośpiech
Nie można milczeć o zbrodni na  Wołyniu! - RELACJA ZE SPOTKANIA
Ludobójstwo Ormian w Turcji i Polaków na Kresach Wschodnich – taki tytuł nosiło spotkanie z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, zorganizowane 18 lutego w krotoszyńskiej bibliotece.
Sławek Pałasz
Nie ma już Religii.tv
Z końcem stycznia zaprzestała nadawać stacja telewizyjna Religia.tv. Istniała od 2007 r., należała do grupy TVN. Powód – nierentowność telewizji i zbyt niska oglądalność. Szkoda.
Sławek Pałasz
O teściach
Mówiąc o przygotowaniu młodych ludzi do zawarcia małżeństwa niewiele miejsca (albo w ogóle) w kościelnych katechezach poświęca się relacjom, jakie powinny panować pomiędzy młodymi a teściami. Praktyka pokazuje, że jest to temat dość istotny.
Sławek Pałasz
Pięć lat wspólnoty Łamanie chleba
Z Tadeuszem Rettigiem, liderem wspólnoty modlitewnej Odnowa w Duchu Świętym w parafii św. Andrzeja Boboli w Krotoszynie rozmawiamy o 5 latach istnienia tej duszpasterskiej grupy.
Sławek Pałasz
Ważny synod trwa
W Watykanie trwa III Nadzwyczajnie Zgromadzenie Synodu Biskupów (5-19 października), poświęcone Wyzwaniom duszpasterskim związanym z rodziną w kontekście ewangelizacji. Podstawę do dyskusji stanowić mają tezy zawarte w raporcie opracowanym przed synodem. Niestety, nie został on przetłumaczony na język polski.
Sławek Pałasz
Franciszek w Korei
Pomiędzy 14 a 18 sierpnia papież Franciszek odbył kolejną pielgrzymkę zagraniczną, tym razem udał się do Korei Południowej. Podróż przebiegała pod hasłem Powstań, świeć!
Sławek Pałasz
Przeklinanie to grzech?
Byłbym hipokrytą, gdybym powiedział, że nigdy, przenigdy nie klnę. Niestety, co jakiś czas używam wulgaryzmów, choć wcale nie czuję się z tym dobrze. Czy jednak w każdej sytuacji przeklinanie powinienem traktować jako zło moralne i nazywać grzechem ciężkim?
Sławek Pałasz
Ekstremalne mrozy w Kanadzie
Z czego słynie Kanada? Kiedyś z najlepszego syropu klonowego, a dzisiaj... z Justina Biebera i mroźnej zimy, którą mamy w tym roku. Tak zaczyna się list do redakcji Moniki Waszczuk, krotoszynianki z pochodzenia i byłej pracownicy Rzeczy Krotoszyńskiej.
Monika Waszczuk
Najczęściej czytane
Po artykule "Bezczelny kierowca potrącił ochroniarza Wodnika"...
Tragedia w Darłówku. W szpitalu zmarł 14-latek z Sulmierzyc, który...
W środę 5 kwietnia ok. godz. 21.30 na krotoszyńskim deptaku...