Najnowsze artykuły
Protest mieszkańców Borzęciczek
Mieszkańcy Borzęciczek i przyległych miejscowości nie chcą na swoim terenie kolejnej chlewni. Dali temu wyraz podczas zebrania z 5 grudnia.
(pik)
Wybrano przewodniczących w Koźminie. To Zaradniak i Dykcik (ZDJĘCIA)
W Koźminie Wlkp. obyło się bez niespodzianki. Pracami rady pokieruje doświadczony samorządowiec 60-letni Justyn Zaradniak. Pomagać będzie mu 4 lata młodszy Wojciech Dykcik.
Sebastian Pośpiech
Koźmin. Radni podwyższyli opłaty za śmieci
15 listopada na sesji radni zatwierdzili nowe stawki za odbiór śmieci, wyższe od obecnych o ponad 30 proc. Dzień wcześniej rajcy większością głosów zdjęli ten punkt z programu obrad.
Paweł Krawulski
Koźmin. Bardzo udana zbiórka krwi (ZDJĘCIA)
W Koźminie 63 osoby zdecydowały się oddać najcenniejszy dar - krew. Zbiórkę zorganizowano 13 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych in. Józefa Marcińca.
(pik)
Pożar budynku mieszkalnego w Lipowcu (ZDJĘCIA)
We wtorek 23 października krótko przed północą wybuchł pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Lipowiec (gm. Koźmin Wlkp.). Z żywiołem walczyło 7 jednostek straży.
Sebastian Pośpiech
Zderzenia osobówki z ciągnikiem. Pojazdy w ogniu
Jedna osoba trafiła do szpitala na skutek zderzenia samochodu osobowego i ciągnika rolniczego na drodze krajowej nr 15 pomiędzy Koźminem Wielkopolskim a Wałkowem. Oba pojazdy stanęły w płomieniach.
Sebastian Pośpiech
Czy w Koźminie brakuje koszy na śmieci?
Koźminianie skarżą się na niewystarczającą ich zdaniem liczbę koszy w mieście. Tymczasem magistrat apeluje o prawidłowe wykorzystywanie tych, które są.
Paweł Krawulski
Koźmin Wlkp. Wypadek przy stacji paliw (AKTUALIZACJA)
Na ul. Krotoszyńskiej w Koźminie zderzyły się dwa samochody osobowe.
Sebastian Pośpiech
Jak w Koźminie rozbudzają miłość do sportu u uczniów?
Dyrektor Sławomir Gruchała cieszy się, iż prowadzany przez niego Gminny Ośrodek Sportu w Koźminie Wlkp. tętni życiem. Przedpołudnia odwiedzają go szkoły, później obiekty wykorzystywane są przez najczęściej przez młodych futbolistów GOS-u.
Sebastian Pośpiech
Koźmin Wlkp. Katechetka z wyrokiem
Nauczycielka religii w SP nr 3 w Koźminie uczy pomimo ciążącego na niej wyroku sądowego. Negatywnej wymowy tego faktu nie łagodzi umorzenie postępowania karnego m.in. ze względu na nieznaczną społeczną szkodliwość czynu po rozprawie z 30 maja 2017r.
Paweł Krawulski
Najczęściej czytane
Po artykule "Bezczelny kierowca potrącił ochroniarza Wodnika"...
Tragedia w Darłówku. W szpitalu zmarł 14-latek z Sulmierzyc, który...
W środę 5 kwietnia ok. godz. 21.30 na krotoszyńskim deptaku...