Najnowsze artykuły
Muzyka, modlitwa i Eucharystia
Wydarzenie „Moje ID” przyciągnęło w piątkowe popołudnie do krotoszyńskiej hali sportowej blisko tysiąc młodych ludzi z pobliskich dekanatów. Był czas na skupienie i modlitwę, ale także konferencję, spowiedź czy wspólnie przeżytą Eucharystię. Nie zabrakło zabawy, śpiewu i dobrej muzyki.
Natalia Gładczak
Wystawa obrazów Andrzeja Roszczaka
W sobotę 2 września o godz. 19.00 w Galerii Refektarz (Mały Rynek 1 w Krotoszynie) odbędzie się otwarcie wystawy pt. Wybrane Obrazy. Ekspozycję będzie można oglądać do końca września.
Sebastian Pośpiech
Rzecz o Franciszku Kurzawie. Kronikarz Krotoszyna
Od lat żadne większe wydarzenie na terenie powiatu krotoszyńskiego nie może się obejść bez dokumentującego je kamerą Franciszka Kurzawy.
Paweł Krawulski
Laskowik w Smoszewie
W niedzielę 5 lutego, o godz. 18.00 w Smoszewie wystąpi Zenon Laskowik i Zespół Towarzyszący, czyli Jacek Fedorowicz, Grzegorz Tomczak oraz Michał Ruksza.
(red.)
 Siostrzane spojrzenie na sztukę
Za nami pierwszy w tym roku wernisaż w Galerii Refektarz. 7 stycznia budynek znajdujący się przy ul. Mały Rynek 1 odwiedziły siostry - artystki młodego pokolenia: Dagmara Pijanowska oraz Małgorzata Tworek. Na wystawę przygotowały kilkadziesiąt prac, które rozwieszone są w dwóch salach.
(pik)
14 tysięcy kilometrów autostopem
14 listopada w Krotoszyńskiej Bibliotece Publicznej gościli dwaj podróżnicy. Pochodzący z Bydgoszczy Sebastian Henning i Wojciech Malicha z Chocichy nie zjawili się tu przypadkiem. Obaj na przełomie 2014/2015 r. odbyli podróż po krajach Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej. Przez 5 miesięcy, odwiedzili 12 krajów i przemierzyli ponad 14 tys. km autostopem.
Paweł Krawulski
Na planie czuł się jak... ryba w wodzie
Roman Ryba z Krotoszyna wystąpił w paradokumentalnych serialach „Na ratunek 112” (Polsat) i „Detektywi w akcji” (TV 4). 23 września o godz. 16.30 w Polsacie można obejrzeć jak mu poszło.
Sebastian Pośpiech
Fotograf Bartosz Blecha obchodzi 10-lecie pracy artystycznej
W niedzielę 14 sierpnia krotoszynianin Bartosz Blecha zaprezentował ponad 400 zdjęć. Wystawę z okazji jego 10-lecia pracy z aparatem fotograficznym w ręku zobaczyło wielu przyjaciół i znajomych.
Sebastian Pośpiech
Ludzie są podporą mojej wiary w sukces
Rozmowa z Kubą Leciejem, 32-letnim wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i aranżerem z Krotoszyna. Dzięki pomocy urzędu miasta oraz akcji crowdfundingowej (zbieranie funduszy na różne przedsięwzięcia od internautów - red.) zebrał na portalu Polak Potrafi pieniądze na wydanie swojej płyty.
Sebastian Pośpiech
Księżyc, morze i zbrodniarz wojenny
W krakowskim Znaku ukazała się książka Katarzyny Krenz i Julity Bielak „Księżyc myśliwych”. Wydawnictwo reklamuje ją jako „najbardziej niepokojącą powieść ostatnich lat”. Dla nas jest ważna także dlatego, że jedną z autorek jest krotoszynianka, od wielu lat mieszkającą w Gdańsku.
Janusz Urbaniak
Najczęściej czytane
W kilku artykułach zamierzam przyglądnąć się krotoszynianom, którzy...
Roman Ryba z Krotoszyna wystąpił w paradokumentalnych serialach „Na...
2 października w kolekturze Lotto na os. Szarych Szeregów w...