Najnowsze artykuły
Odpust u Jana Chrzciciela w Krotoszynie
24 czerwca, w dniu narodzin św. Jana Chrzciciela, w parafii farnej w Krotoszynie odbył się odpust. Św. Jan Chrzciciel patronuje kościołowi ufundowanemu pod koniec XVI w. przez Jana Rozdrażewskiego.
(jur)
Dzwon od krotoszynian dla Ziemi Świętej
Parafia św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie ufundowała dzwon wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II dla Sanktuarium Prymatu św. Piotra w Ziemi Świętej.
Janusz Urbaniak
Kapłan na trudne czasy
18 czerwca w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Krotoszynie odprawiono podczas sumy uroczystą Eucharystię. W ten sposób świętowano, przypadającą w tym roku 60. rocznicęświęceń kapłańskich ks. prałata Leona Spaleniaka.
Paweł Krawulski
Odpust w Lutogniewie, 28 sierpnia (ZDJĘCIA)
Ksiądz Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej, przewodniczył głównej mszy św. podczas uroczystości odpustowych w lutogniewskim sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.
Sławek Pałasz
Wspólnie czytali Ewangelię
Od 17 do 23 kwietnia w ramach „Tygodnia biblijnego” zorganizowano Diecezjalny Tydzień Czytań. Inicjatywa służyła lepszemu poznaniu Ewangelii w redakcji św. Łukasza.
Ania Szulc
Jeźdźcie, jak możecie!
Jeśli możecie, jeździe na XXXI Światowe Dni Młodzieży do Krakowa (26-31 lipca) ! Choćby na krótko. Ja byłem na ŚDM, które w 1991 r. odbywały się w Częstochowie. Nie żałuję, dobrze wspominam.
Sławek Pałasz
Kościół bez partii
Była środa. W jednym z kościołów trwała cotygodniowa Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Ksiądz wypowiedział jedną z intencji: Módlmy się za naszego drogiego pana prezydenta i nasz rząd. Prośmy, by zło nie przeszkadzało mu wprowadzać zmian, które zgodne są z Ewangelią. Osłupiałem.
Sławek Pałasz
Nie zabiorę wszystkiego do grobu...
- Zastanawiał się Ojciec, co będzie z duszpasterstwem, gdy Ojca zabraknie? – takie pytanie w 2007 r. podczas wywiadu zadaliśmy o. Janowi Górze, dominikaninowi, duszpasterzowi akademickiemu, kiedy ten zaproszony został przez redakcję Rzeczy Krotoszyńskiej na uroczystość rozdania tytułów „Krotoszynianina Roku”.
Sławek Pałasz
Maryja wpływowa
Kto jest najbardziej wpływową kobietą świata? Która z nich ma największe znaczenie w historii globu? Według amerykańskiego miesięcznika “National Geographic”, mającego również swoje polskie wydanie, jest nią Maryja, Matka Jezusa.
Sławek Pałasz
24 godziny z Krzyżem Jana Pawła II
Papież Jan Paweł II odważnie stawiał wymagania przede wszystkim sobie, ale także młodzieży, która zawsze tłumnie gromadziła się na Światowych Dniach Młodzieży.
Anna Szulc
Najczęściej czytane
Parafia św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie ufundowała dzwon...
Ksiądz Łukasz Buzun, biskup pomocniczy diecezji kaliskiej,...
Któż nie słyszał o św. ojcu Pio, zakonniku, do którego, kiedy żył,...