RSS Kategoria: Zduny

Ukradł i sprzedał złom
Mieszkaniec Zdun zabrał z cudzej posesji wózek dwukołowy załadowany złomem. Następnie opchnął trefny towar. Niedługo jednak cieszył się z łatwego zarobku.
(popi)
Uczniowie na stulecie Niepodległej
100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości obchodzono także w zdunowskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych.
(pik)
Śmiertelny wypadek w fabryce kebabu
W zdunowskim zakładzie przetwórstwa mięsnego doszło do tragicznego wypadku. Jeden z pracowników spadł z samochodu na kostkę brukową i w konsekwencji odniesionych obrażeń zmarł.
Sebastian Pośpiech
Kobieta powalczy o stołek burmistrza Zdun
Tomasz Chudy nie będzie jedynym kandydatem w wyborach na burmistrza Zdun. Obywatelskie Porozumienie Samorządowe wystawia Barbarę Kempiak.
Sebastian Pośpiech
Zrobiło się niebezpiecznie. Wszystko przez objazdy
W Zdunach od kilku dni obowiązują objazdy i dochodzi do groźnych sytuacji na drogach, zwłaszcza na skrzyżowaniu ul. Polnej i Łacnowej.
Sebastian Pośpiech
Bakterie w wodzie. Basen w Zdunach nieczynny
W wodzie dużego basenu na terenie pływalni miejskiej w Zdunach znajdowały się pojedyncze bakterie pałeczki E coli (okrężnicy) i pałeczki ropy błękitnej. Basen jest nieczynny do odwołania.
Sebastian Pośpiech
Pożar zboża w Rudzie. Podczas akcji gaśniczej zasłabł strażak (ZDJĘCIA)
11 zastępów straży pożarnej z całego powiatu gasiło wielki pożar na polu w Rudzie (gm. Zduny). Podczas akcji jeden z druhów-ochotników poczuł się źle.
Sebastian Pośpiech
Uwaga, objazd w Zdunach
W związku z budową kanalizacji w drodze krajowej w Zdunach, od 6 sierpnia obowiązywać będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu.
(red.)
Chodnik w Konarzewie to konieczność!
Długa droga przez całą wieś. Prawą stroną jezdni idzie kobieta z wnukiem, obok pędzą samochody. Jest naprawdę niebezpiecznie. Kiedy wreszcie Konarzew doczeka się chodnika?
Sebastian Pośpiech
Łucja Długiewicz-Paszek Zasłużona dla Kultury Polskiej
Zdunowianka została odznaczona przez ministra kultury. Odznaczenie wręczył jej poseł Jan Mosiński 23 maja na sesji rady miasta.
Sebastian Pośpiech